58 183 690
64 039 29
info@avenuefrance.ee

Toompuiestee 17a, III korrus
10137 Tallinn
ER 1117

. .

10-päevane bussireis Prantsusmaale:
Pariis, Normandia, Champagne + Luxembourg

FRL_10.jpg (39855 bytes)

 

Reisikava:

1. päev

Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Ööbimiseks peatume hotellis Poolas.

2. päev

Sõidame läbi Poola ja Tšehhi ning jõuame hilisõhtuks hotelli Boheemia lääneosas.

3. päev

Pärast hommikusööki jätkame sõitu. Lahkume Tšehhist, sõidame läbi Saksamaa ja õhtuks jõuame Pariisi lähistele hotelli.

4. päev

Täna veedame terve päeva Pariisis. Jalutame kohtades, kus on läbi aegade sammunud paljud kuulsad kirjanikud ja nende raamatukangelased. Vaatame, millise kiriku tornis liikus Quasimodo viirastuslik kuju, missugustes kohvikutes eelistas aega surnuks lüüa Hemingway ja millistel kitsastel tänavatel pidasid duelle Dumas’ musketärid. Ooperikvartal, Champs Elysees, Charles de Gaulle’i väljak, Trocadero, Concorde’i väljak, Louvre’i palee, Cite saar, Püha Jumalaema kirik, Ladina kvartal, Pantheon ning Eiffeli torn – kõik see ja palju muud ootab teid Pariisis.

5. päev

Täna jätame hüvasti Pariisi ja selle lähiümbrusega ning suundume Loode-Prantsusmaale Normandiasse. Siin asendab linnakära pastoraalne maastik, täpsete geomeetriliste joontega põllud, lõputud õunapuuaiad ja maaliline La Manche’i rannikujoon. Esimese peatuse teeme Beuvron-en-Augе külas. Pikantne Camemberti aroom, kihisev kohalik siider ja sametise maitsega kalvados teevad sellest piirkonnast tõelise gurmaanide meka. Järgmiseks peatume kaljupaljandil paikneval Mont-Saint-Micheli saarel. Pärast massiivse kivitrepi ületamist jõuame samanimelise kloostrikompleksini, kus piilume kirikusse, mida kroonib kuldne Püha Miikaeli kuju, ning imetleme vaateplatvormilt avanevat vaadet  mereveega üleujutatud soolastele rannaniitudele ja Mont-Saint-Micheli lahele.

6. päev

Päeva esimese poole veedame Normandia rannikualal. Sukeldume Honfleuri sadama värvikasse atmosfääri ja külastame Prantsusmaa suurimat puukirikut. Veel näeme impressionistide ülistatud Etretat’ kriidikaljusid: 70-meetrist teravatipulist Aiguille’i „nõela“ ja selle kõrval kõrguvat Falaise d’Avali kaart, mis meenutab vette kastetud londiga elevanti.  Päeva teisel poolel jalutame keskaegses Roueni südames, imetleme värviküllaseid vahvärk-tüüpi maju ja meenutame legendaarset Jeanne d’Arci. Hiljem heidame pilgu ka Roueni katedraali uhketele vitraažidele.

7. päev

Külastame Chantilly lossi, mis on kuulus mitte ainult ulatusliku raamatukogu ja rikkaliku kunstikollektsiooni poolest, vaid võib uhkeldada ka Versailles’ga võrdväärse prantsuse stiilis aiga, mille projekteeris André Le Nôtre. Siinsete seinte vahel leiutas õukonna peakokk vahustatud kreemi ja seepärast kannabki see lossiga sama nime. Teise poole päevast viibime ihu ja hingega maailmakuulsa kihiseva joogi piirkonnas, Champagnes. Keset viinamarjavälju, 20 miljoni maa alla peidetud šampanjapudeli kohal maitseme jooki, mille kohta Dom Pérignon ütles, et ta „joob taevatähti“. Samuti ootab meid ees Prantsuse kuningate kroonimislinna Reimsi avastamine – ekskursioon viib meid nii vanade roomlaste sõjajumala Marsi väravani, Langlet’ avenüüle, kus asub Reimsi roosade küpsistega Fossieri kondiitriäri, kui ka legendaarse gooti katedraalini, mis oli tuhande aasta jooksul Prantsuse kuningate kroonimispaik ja mis nii mõnestki küljest annab silmad ette Pariisi Jumalaema kirikule.  

8. päev

Täna jalutame Luksemburgi Suurhertsogiriigi pealinnas. Näeme linnaelu südant Place d’Armes’i, üle Petrusse’i jõe kulgevat Adolphe’i kaarsilda, suurhertsogi peamist residentsi ja imetleme Bocki kaljult Kirschbergi linnaosa, mida peetakse Euroopa Liidu institutsioonide hälliks. Pärast lõunat asume koduteele ning hilisõhtuks jõuame Tšehhi hotelli.

9. päev

Jätkub sõit läbi Tšehhi ja suurema osa Poolast. Ööbime hotellis Poolas.

10. päev

Hommikusöök hotellis. On jäänud veel sõita läbi Leedu ja Läti ning olemegi kodus.
   

 
   

Paketi maksumuses sisaldub:

  

Sõit mugavustega bussis (konditsioneer, video, WC, kuumaveeaparaat)

Eestikeelsed linnaekskursioonid Pariisis, Normandias Mont-Saint-Michel, Honfleur, Etretat, Beuvron-en-Auge ja Rouen, Champagnes Reims, Chantillys, Luxembourgis.

Majutus 2* hotellides Poolas, Tšehhis ja Prantsusmaal (mitte ühtegi ööbimist bussis!)

Kahekohalised mugavustega toad (dušš, WC)
Hommikusöögid iga päev
 

Lisatasu eest:

 
Reisikindlustus
Laevasõit Seine’i jõel:
täiskasvanu

15 €

laps kuni 11 a (k.a)

7 €

Pilet Mont-Saint-Michel kloostrisse:
al 26 a

10 €

kuni 25 a

2 €

Siidri ja kalvadose degusteerimine:

16 €

Šampanja degusteerimine:

18 €

Pilet Chantilly lossi ja aedadesse:
täiskasvanu

19 €

laps kuni 17 a (k.a)

13 €

Muuseumipiletid